Novosti

HSU u posjeti gradonačelnici Rijeke

Gradonačelnica Iva Rinčić primila je 10. lipnja u kratki neformalni posjet predstavnike Hrvatske stranke umirovljenika (HSU). Uz gradonačelnicu, domaćin susreta bila je

Otvoren Centar za starije u Medulinu

Predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika g. 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐧𝐤𝐨 𝐋𝐮𝐤𝐞𝐧𝐝𝐚 te saborski zastupnik ispred HSU-a g. 𝐕𝐞𝐬𝐞𝐥𝐤𝐨 𝐆𝐚𝐛𝐫𝐢č𝐞𝐯𝐢ć u srijedu, 10. lipnja u Medulinu nazočili

Društvene mreže

Povećanje cenzusa za besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje

Facebook
Twitter
LinkedIn

Saborski zastupnik HSU-a Silvano Hrelja predstavio je u Hrvatskome saboru prijedlog zakona kojim će se povisiti cenzusi za besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje.

Novi cenzus za člana kućanstva će umjesto sadašnjih 1.600 biti 2.000 kn, a za samca će s 2.047 porasti na 2.400 kn. Predviđa se da će novi zakon stupiti na snagu 1. studenog 2021.g.

Ovo je jedan od ciljeva naše borbe protiv siromaštva i sretni smo da ga možemo ispuniti i predstaviti javnosti uoči sutrašnjeg Međunarodnog dana starijih osoba. Sigurni smo da će to biti znatno olakšanje u kućnom proračunu najsiromašnijih umirovljenika.

HSU je 2016. godine skupljala potpise u peticiji protiv povećanja dopunskog zdravstvenog osiguranja, čime je direktno i spriječila poskupljenje ove police osiguranja. 2019. godine ponovno smo skupljali potpise, ali za povećanje cenzusa, što se sada ostvaruje.