Izborna skupština ŽO HSU Splitsko-dalmatinske županije održana je 3. studenog 2021. g. u Splitu. Redovnoj izbornoj skupštini prisustvovao je i predsjednik HSU-a Veselko Gabričević.
G. Gabričević je u svom govoru na skupštini izrazio naše viđenje trenutne političke situacije u zemlji, ali i upozorio na tešku situaciju dijela umirovljenika, za koje je rekao da su u nezavidnom položaju, često na rubu egzistencije i u siromaštvu. Također je pobliže objasnio aktivnosti našeg predstavnika u Hrvatskom saboru.
Za novog predsjednika Županijske organizacije izabran je g. Branko Jakovljević, predsjednik GO HSU Supetar i potpredsjednik Gradskog vijeća u Gradu Supetru. Za potpredsjednike su izabrani Tonći Barada iz GO HSU Trogir i Ante Tonko Gavrančić iz GO HSU Split.
G. Jakovljević je u svom obraćanju delegatima zahvalio na ukazanom povjerenju i istaknuo da Hrvatska stranka umirovljenika i na terenu treba biti prepoznata kao stranka koja prepoznaje potrebe umirovljenika i zalaže se za bolji status te kategorije građana. Izrazio je uvjerenje da će HSU i u sljedećem razdoblju biti prepoznata, što bi trebali pokazati i izborni rezultati u jedinicama lokalne samouprave te županije i Sabora.